Козацькі вислови

Презентація виставки "Народна війна"в музею "Бойківщина"

29 березень, 2016 0 1 139
«Сонячна Січ» Болехівщини в гостях у долинян
29 березня у конференц-залі долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбулось відкриття виставки «Народна війна 1917-1932 рр.». Глибокий інформативний пласт світлин та документів, розміщений на тридцяти банерах, представляла в рамках проекту «Національно-патріотичне виховання» Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції “Відповідальність починається з мене” – молодіжна громадська організація «Сонячна Січ.
На початку заходу членів МГО «Сонячна Січ» привітала керуюча справами виконавчого комітету Долинської міської ради Світлана Сапетна, наголосивши, що «ця виставка стане доброю нагодою вивчення історії України для долинської молоді». Пані Світлана зауважила, що, можливо, в майбутньому ця виставка поїде до Чехії, щоб і за кордоном українці мали можливість дізнатися про її історію опираючись на значну кількості фотодокументів та світлин з українських архівів.
Керівник МГО «Сонячної Січі» Віталій Кульпа провів короткий інформаційний екскурс експозицею, автором якої є Роман Круцик – відомий дослідник, багатолітній голова Київського осередку Всеукраїнської правозахисної організації “Меморіал” ім. В. Стуса, наголосивши, що виставка зареєстрована у Міністерстві освіти і науки України, як наукова праця. Під час розмови Віталій зауважив, що музейна експозиція «Народна війна» перед усім спростовує твердження деяких вітчизняних і зарубіжних політиків про те, що теперішня незалежність дісталася нашому народові випадково, внаслідок збігу певних геополітичних обставин, що вона не була наслідком тривалого прагнення нації до визволення.
На основі архівних документів у виставці вперше виведена статистика визвольного руху 1917-1932 рр.: кількість підпільних організацій, повстанських загонів, збройних повстань та стихійних виступів селян. Завдяки цій виставці також спростовується припущення, що прагнення українців бути незалежними мало окреслене регіональне значення, що, саме за неї боролось винятково населення Західної України. Насправді, за незалежність боролась вся Україна. Боротьба Західної України у вигляді ОУН і УПА була продовженням національно-визвольних змагань, які ніколи не припинялись на території Великої України.
Водночас експозиція заперечує багаторічне твердження комуністичних ідеологів, що у 1917-1923 рр. в Україні відбувалась громадянська війна. На основі документів архіву Міністерства Оборони України доведено, що громадянської війни не було, а відбувались три військові окупації України Росією, які майже на третину зменшили її кордони. До прикладу, на осінь 1920 р. на Україну було направлено 1 млн. 200 тис. російської армії. До того ж, опісля III-ої окупації на українських загарбаних землях було створено загони ЧК – чекіські групи більшовиків, які знищували непокірне новій владі українське населення. А наступним кроком окупантів був голодомор…
Любомир Мультажинський, один з активістів «Сонячної Січі», познайомив відвідувачів виставки з історією створення молодіжної громадської організації, що має девіз «Той, хто хоче, знаходить можливості, хто не хоче – шукає причини» та представив її діяльність. Переважна більшість членів «Сонячної Січі» в минулому – козаки IV Козацької сотні Майдану. Саме там, у Києві, і зародилась ідея створення організації, а вже 8 лютого 2016 р. МГО «Сонячна Січ» відсвяткувала свою першу річницю.
Згодом, всіх присутніх привітав о.Василь Бурій – парох УГКЦ с. Липи, який щорічно разом з патріотичною молоддю, активістами громадських організацій та жителями сіл Долинщини очолює, з молитвами та патріотичними піснями, Хресну Дорогу, що пролягає бойовими стежками ОУН-УПА до гори Яворина.
Музичним дарунком о. Василя для всіх учасників зустрічі було виконання релігійної пісні «Дай, Боже, сили нашим солдатам» та молитви – оберегу за всіх воїнів України «Господи помилуй».
Виставка «Народна війна 1917-1932 рр.» має намір подорожувати містами та селами Прикарпаття з метою національно-патріотичного виховання молоді бойківського краю.
У музеї «Бойківщина» можна придбати каталог-путівник «Народна Війна» у якому детальніше відображена, на основі сотні світлин і документів, визвольна війна українського народу у 1917-1932 роках, а також трьохтомник (збірник документів) Романа Круцика «Чекіське досьє».
Нагадуємо, що виставка у долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів триватиме до 25 квітня 2016 р.
Вчителі історії України та краєзнавства загальноосвітніх шкіл Долинщини мають можливість не тільки відвідати експозицію «Народна війна 1917-1932 рр.» з групами школярів, але й розкрити для юнацтва справжню, правдиву та документально підтверджену історію українського народу та його визвольної боротьби проти російських окупантів!
Слава Україні! Героям Слава!
Фото до статті
Презентація виставки "Народна війна"в музею "Бойківщина"
Презентація виставки "Народна війна"в музею "Бойківщина"
Презентація виставки "Народна війна"в музею "Бойківщина"
Презентація виставки "Народна війна"в музею "Бойківщина"
Презентація виставки "Народна війна"в музею "Бойківщина"
Презентація виставки "Народна війна"в музею "Бойківщина"
Презентація виставки "Народна війна"в музею "Бойківщина"
Всього фотографій: 7
Схожі матеріали
Коментарі
  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
    heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
    winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
    worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
    expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
    disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
    joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
    sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
    neutral_faceno_mouthinnocent
Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий